Skip to main content

Olimpijski Rajd Rowerowy

niedziela 07.07.2024 10:00

niedziela 07.07.2024 15:00

Olimpijski Rajd Rowerowy
 
Zapraszamy na „Olimpijski Rajd Rowerowy” śladami toruńskich olimpijczyków. 7 lipca będzie okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również do zgłębienia fascynującej przeszłości miasta.
Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu w dniach 26 lipca -11 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 10 tyś. sportowców z całego świata. Nie zabraknie wśród nich torunian reprezentujących różne dyscypliny sportowe: wioślarstwo, boks, kolarstwo i floret. Podczas niedzielnego rajdu rowerzyści odwiedzą miejsca zawiązane z toruńskim sportem i poznają historię występów torunian na Igrzyskach Olimpijskich.
Uczestnicy wystartują z kortów tenisowych przy Skarpie następnie przejadą ulicami: Szosa Lubicka, Lubicka, Bulwar Filadelfijski, Popiełuszki, Rybaki, Matejki, Bema, Balonowa, Św. Józefa, UCS UMK. Będzie to wyjątkowa okazja, aby połączyć pasję do jazdy na rowerze z odkrywaniem lokalnej historii. Przewodnikiem na trasie będzie Paweł Bukowski, znawca przeszłości Torunia.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Czas trwania rajdu to około 2,5 godziny. Start o godz. 10.00. Trasa liczyć będą około 10 kilometrów. Finałem rajdu będzie krótki quiz historyczny z drobnymi nagrodami.
Wydarzenie, które organizuje Stowarzyszenie GoSport, jest dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.
 
Historyczny Rajd Rowerowy 07.07.2024
1. Korty tenisowe – ul. Przy Skarpie – Start: 10.00
2. Bulwar Filadelfijski
3. Przystań Toruń – ul. Popiełuszki
4. Uczelniane Centrum Sportu UMK - ul. Św. Józefa