MOTOARENA TORUŃ IM. MARIANA ROSEGO

ul. Pera Jonssona 7

87-100 Torun

Tel. 56 641 02 00

Kierownik: Marian Filipiak, tel. 795-519-929
email: marian.filipiak@mosir.torun.pl

W maju 2009 roku Toruń wzbogacił się o najnowocześniejszy na świecie stadion z torem żużlowym. MOTOARENA TORUŃ położona w granicach miasta na ul. Szosa Bydgoska 78, zaledwie 6 km od centrum i zabytkowej starówki, jest połączona z innymi dzielnicami sprawną siecią komunikacji autobusowej i bardzo wydajnej, tramwajowej. Dojazd w pobliże stadionu, a także na parkingi, jest możliwy zarówno od strony północnej jak i południowej co gwarantuje bezkolizyjne zapełnianie i opuszczanie obiektu, leżącego przy trasie przelotowej z kierunku 400-tysiecznej Bydgoszczy (ok. 45 km).

Parkingi strzeżone bezpośrednio wokół MOTOARENY mieszczą ok. 600 samochodów i 12 autobusów ( w tym 50 miejsc dla VIP) .W najbliższej okolicy jest też parking niestrzeżony na ok. 1350 miejsc.

Do wejścia na Trybunę Główną prowadzi specjalny podjazd. Powierzchnia tworząca cały kompleks sportowy wynosi ponad 26 tysięcy m2, a centrum toru, pokryte nawierzchnią trawiastą z odwodnieniem, niemal 7 tysięcy m2. Kasy przed stadionem wyposażono łącznie w 16 stanowisk sprzedaży i podłączono do szerokopasmowej sieci internetowej. Wszystkie miejsca siedzące na widowni są numerowane a wejścia na MOTOARENĘ zostały wyposażone w kołowroty ( 24 ) z elektronicznym sprawdzaniem biletów oraz cyfrowymi kamerami do rejestracji wizerunku osoby wchodzącej. System spełnia wymagania aktualnej ustawy o imprezach masowych. Widownia zaprojektowana na 15 tysięcy miejsc siedzących i w całości zadaszona, jest położona na dwóch poziomach, dostępnych z poziomu bramek wejściowych Stadionu. Dodatkowo wyznaczono też 3 tysiące miejsc stojących na poziomie wejściowym. Cały obiekt jest monitorowany.

 

15 MOTOARENA FRONT