×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/GoSport Relacja 21.08.2022.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/GoSport Relacja 21.08.2022

W ramach projektu „Atrakcje na Wakacje” 21 sierpnia 2022 roku odbył się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia i Stowarzyszenie GoSport!

Rajd prowadzony był przez przewodnika, który podczas przejazdu przekazał ciekawostki związane z okolicą, którą przejeżdżała grupa. Przewodnikiem była wyjątkowa postać wśród toruńskich znawców miasta – Paweł Bukowski. Rowerzyści zwiedzili Arenę Toruń, Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, następnie zapalili znicze na nagrobkach znanych toruńskich sportowców na cmentarzu przy Wybickiego. Kolejnym przystankiem był Fort VI, czyli siedziba Bractwa Kurkowego. Na koniec był okazja, by spróbować swoich sił na polu golfowym Tatfort Golf Club. Rajd zakończył turniej wiedzy z nagrodami dla najlepszych uczestników. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Rajd przeznaczony był dla mieszkańców i gości naszego miasta. Impreza miała rodziny charakter, jej głównym celem była promocja rekreacji i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Rajd miał na celu także promocję miejsc, które są nam znane, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów.

{gallery}GoSport Relacja 21.08.2022{/gallery}