III Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach na pumptracku odbędą się 7 sierpnia 2022 r. Wydarzenie pod nazwą Toruń Freestyle Battle zaplanowano na pumptracku na Rubinkowie przy ul. Łyskowskiego.

Zawody będą miały amatorską formułę i skierowane są do wszystkich jeżdżących na toruńskim pumptrack’u. Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach na hulajnogach, rowerach, rolkach i deskorolkach. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w jeździe na czas. Każdy zawodnik będzie miał dwukrotną możliwość przejazdu toru. Do klasyfikacji końcowej liczy się czas szybszego przejazdu. Każdy zawodnik musi obowiązkowo posiadać własny kask. Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji towarzyszących m.in. szkolenia rolkowe z instruktorem (również dla dzieci), oprawę dj’ską, pokazy jazdy i ewolucji na torze, strefę animacji, konkursy z nagrodami.

Wydarzenie w ramach „Lata w Toruniu bez nudy” zaplanowano w niedzielę 7 sierpnia w godz. od 14.00 do 17.00. Zapisy uczestników wystartują od 13.30. Organizatorzy: Wydział Sportu i Rekreacji UM, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GO SPORT! Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1183821559139602