Ferie na Start w Toruniu
Wydział Sportu i Rekreacji UM i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na inaugurację zimowych ferii w Toruniu. Wydarzenie pn. „Ferie na start” odbędzie się w piątek 24 stycznia na zadaszonym lodowisku sezonowym przy ul. Przy Skarpie.
W czasie trzygodzinnej zabawy (16.00-19.00) zaplanowano prezentację kilku zimowych dyscyplin. Uczestnicy będą mogli wziąć udział również we wspólnej sportowej rywalizacji. Na wydarzeniu pojawią się m.in. toruńscy hokeiści z Sokołów Toruń, z którymi będzie można rozegrać mini spotkanie i wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Będzie też nauka jazdy na łyżwach dla początkujących ze szkołą Ice&Roll, zobaczycie też łyżwiarzy figurowych w akcji. W tajniki agresywnej jazdy na łyżwach wprowadzi Was Łukasz Korzestański, zawodnik serii Red Bull Crashed Ice. Muzyczną rozgrzewkę, zarówno dla tych na lodzie jak i tych przed sceną, zapewnią toruńscy DJ-e.
Fani szybkich aut znajdą coś dla siebie w strefie Modelmania.pl, a z toruńskim klubem curlingowym rozegrany zostanie olimpijski pojedynek. Jedną z atrakcji będzie „łyżwiarski pojedynek” sportowych maskotek. Swoją obecność potwierdzili Rycerz Piernisław reprezentujący Twarde Pierniki, żużlowa podpora KS Toruń – Dymek i kot Efcio z FC Toruń. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą liczne konkursy, animacje i zabawy dla uczestników eventu. Swój udział w zabawie zapowiedzieli również przedstawiciele toruńskich klubów sportowych oraz strażnicy miejscy, którzy nauczą Was podstaw udzielania pierwszej pomocy. Finałem akcji będzie dyskoteka na lodzie. Podczas trwania wydarzenia do swojej słodkiej strefy uczestników zaprosi Polski Cukier.
Wstęp na lodowisko podczas wydarzenia „Ferie na Start” 24.01.2020 w godz. 16.00-19.00 będzie bezpłatny, na miejscu będzie także działała wypożyczalnia łyżew. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie GOSPORT! i Wydział Sportu i Rekreacji UM.