W przyszłą sobotę, na „Olimpijczyku”, w godzinach 15-19, odbędzie się turniej mikołajkowy w taekwondo. Organizatorem jest toruński klub Centuria Taekwondo

Klub sportowy Centuria Taekwondo Toruń zajmuje się propagowaniem sportu, a dokładniej koreańską sztuką walki, jaką jest taekwondo. Ta dyscyplina, jako jedyna z dalekowschodnich sztuk walki jest pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Trenerzy kładą przede wszystkim ogromny nacisk na szkolenie dzieci, zachęcając, aby rozpoczynały swoją przygodę ze sportem w jak najmłodszym wieku. Klub prowadzi zajęcia dla dzieci już od trzeciego roku życia. Mimo niedługo stażu, już mają się czym pochwalić. 

- Nasza zawodniczka w tym roku zdobyła pierwszy historyczny złoty medal w taekwondo olimpijskim na międzynarodowym turnieju Pomerania Open, który odbył się w Niemczech. Dodatkowo, w czerwcu zdobyliśmy kilkanaście medali na turnieju Adept CUP w Bydgoszczy - wylicza Dorota Warchoł z klubu Centuria Taekwondo Toruń. 

5 grudnia, klub organizuje pierwszy w historii naszego miasta turniej mikołajkowy dla dzieci pod patronatem kujawsko-pomorskiego związku taekwondo olimpijskiego. Wiadomo, że weźmie około 80 dzieci z Torunia i Bydgoszczy w wieku od 3 do 11 lat. Konkurencje będą typowo sprawnościowe. Jak zapowiadają organizatorzy, sam turniej ma na celu zdrowe współzawodnictwo sportowe oparte na zasadach fair play.