Toruńska edycja Merida Mazovia MTB Marathon

Już 4 maja (niedziela) Toruń będzie gościł Cezarego Zamanę i jego największy cykl maratonów rowerowych w Polsce. Start imprezy odbędzie się na Motoarenie, która jest idealnym zapleczem dla tak dużej imprezy. Organizator przygotował urozmaiconą trasę, która będzie przebiegać na przemian dolinami starorzecza Wisły oraz wąwozami w okolicy Zamku Bierzgłowskiego. Nie zabraknie podjazdów na nadwiślańskie skarpy, co z pewnością spełni oczekiwania zawodników i dostarczy im mocnych wrażeń.

Organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 1000 zawodników. Toruń ma długoletnią rowerową tradycję. Stąd wyjechało wielu światowej sławy zawodników, takich jak choćby Michał Kwiatkowski, który dziś jest zaliczany do ścisłej czołówki światowego kolarstwa.

Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Przedszkolaki wystartują w wyjątkowych zawodach, którym patronuje znana wszystkim dzieciom stacja telewizyjna MiniMini+.

Osoby, które zdecydują się na start będą mogły wybrać jeden z czterech dystansów, odpowiadających ich umiejętnościom. Dystans Hobby, który liczy 7 km, dedykowany jest dzieciom i ich opiekunom oraz młodszym zawodnikom. Dystans Fit, który będzie miał 26 km, dedykowany jest początkującym i średnio-zaawansowanym uczestnikom. Liczący 54 km dystans Mega przeznaczony jest dla doświadczonych zawodników. Natomiast dystans Giga, który liczy 82 km, to rowerowe wyzwanie dla profesjonalistów, wytrzymałych na długich dystansach.

Podczas Toruńskiej edycji cyklu Merida Mazovia MTB Marathon 2014 zorganizowana będzie klasyfikacja mieszkańców Torunia. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec Miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. W klasyfikacji mogą wziąć udział mieszkańcy miasta Toruń.

Na uczestników czeka bezpieczny start sektorowy, zabezpieczona trasa, a także zespół ratowników medycznych, który zapewni zawodnikom komfortowe warunki.

Do dyspozycji startujących będzie zaplecze nowoczesnego obiektu Motoareny Toruń, z szatniami i prysznicami, stoiskami z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi, myjnią rowerową, a także wypożyczalnią rowerów. Po maratonie organizator zapewnia pyszny makaron i świeże owoce, kanapki ze zdrowym chlebem. Natomiast na samej trasie znajdować się będą bufety z napojami izotonicznymi oraz energetycznymi batonami.

Specjalną akcję dla uczestników i kibiców przygotowała Państwowa Powiatowa Straż Pożarna. Odbędzie się pokaz pierwszej pomocy dla osób poszkodowanych w wypadkach. Każdy, a w szczególności dzieci, będą mogły wziąć udział w mini kursie.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rowerowej majówce zapraszamy 4 maja (niedziela) na toruńską Motoarenę. Start o godzinie 10:00!

Zapisy w biurze zawodów - sobota (03.05) godz. 14.00 - 18.00 oraz niedziela (04.05) godz. 8.00 - 10.30.

MOTOARENA TORUŃ im. Mariana Rosego, ul. Pera Johnssona 7.

Biuro zawodów :
Katarzyna Krakowiak,
tel +48609084184
e-mail: biuro@mazoviamtb.pl

Kontakt dla mediów:
Marcin Dławichowski,
tel+48570570642
e-mail:marcin@mazoviamtb.pl